ODTÜ’den cezaevi direnişleriyle dayanışma çağrısı

Cezaevlerinde 56. gününe giren süresiz ve dönüşümsüz açlık grevleri, direnişteki tutsaklar için kalıcı boyutta hasar bırakabilecek bir süreye ulaştı. Buna rağmen cezaevlerine giden heyetlerle cezaevi yönetimi görüşmüyor, tutsakların talepleri dikkate alınmıyor.

ODTÜ HDK Meclisi, ODTÜ Fizik Çimleri’nde kurduğu çadırla bütün üniversitelere dayanışma çağrısı yaptı; “Cezaevlerinde direnenlerle dayanışmak zorundayız. Bu dayanışmayı önce kendi kampüsümüzde başlatıp büyütebiliriz, bütün üniversitelerde, bütün arkadaşlarımıza çağrımızdır, gelin bu dayanışmayı beraber büyütelim!” dedi.

Başta Kürt Halk Önderi Sayın Abdullah Öcalan’a uygulanan tecrit olmak üzere, tüm tutsaklara uygulanan tecritin kalkmasının gerektiğini söyleyen Meclis üyeleri, tecritin bir işkence yöntemi olduğunu vurguladılar. Çadıra gelen HDP – HDK Gençlik Koordinasyonu, cezaevlerindeki şartların iyileştirilmesinin ve açlık grevindeki tutsakların direnişinin başarıyla sonuçlanmasının aynı zamanda savaşın demokratik çözümü için de önemli olacağını belirtti. ODTÜ HDK Meclisi, dayanışma çadırı olduğu sürece dönüşümlü açlık grevi yapmaya devam edecek.

TEILEN