İnşaat İşçisi HDP’li Gençler: “Hayır” diyoruz!

İnşaat İşçisi HDP’li gençler Kadıköy’de biraraya gelerek basın açıklaması gerçekleştirdi. Açıklamaya Halkların Demokratik Partisi İstanbul Milletvekili Filiz Kerestecioğlu’da katıldı. Açıklamalarında “Bizler insanlık dışı koşullarda çalışmamak için “Hayır” diyoruz! Şantiyelerde, iş cinayetlerinde ölmemek için “Hayır” diyoruz! Bizler ölüm pahasına çalışıp inşaat patronlarının kasaları dolarken açlığa mahkum edildiğimiz için “Hayır” diyoruz!” diyen gençler, hapishanelerde devam eden açlık grevlerine dikkat çekmek için “Zindanların direnişi onurumuzdur” yazılı pankart açtı.

Açıklamanın tamamı şöyle:

İnşaat İşçileri “Hayır” diyor
Bu gördüğünüz binaları okulları hastaneleri gökdelenleri yapan;
İçtiğimiz suyun tutulduğu devasa barajlari yapan;
Kıtaları birleştiren, köprüleri ülkeleri birleştiren yolları yapan biz inşaat işçileri, 16 Nisan’da yapılacak referandumda “Hayır” diyoruz.
Bizler insanlık dışı koşullarda çalışmamak için “Hayır” diyoruz!
Şantiyelerde, iş cinayetlerinde ölmemek için “Hayır” diyoruz!
Bizler ölüm pahasına çalışıp inşaat patronlarının kasaları dolarken açlığa mahkum edildiğimiz için “Hayır” diyoruz!
Kimliğimizden dolayı, memleketimizden dolayı aşağılandığımız, hor görüldüğümüz ırkçı faşist saldırılara maruz kaldığımız için “Hayır” diyoruz!
Bizler şantiyelerde kölece çalışma koşullarına karşı “Hayır” diyoruz!
İnsanca yaşayabileceğimiz barınma koşulları sağlansın diye “Hayır” diyoruz!
Şantiyelerde kaliteli doyurucu yemek sağlansın diye “Hayır” diyoruz!
Bizler tüm bu yapıları yolları ve inşaatları yapan ama yok sayılan hakları gaspedilmeye çalışılan işçiler olarak biz de varız ve geleceğimiz için “Hayır” diyoruz!

Her alanda olduğu gibi arkadaşlarımızın da AKP nin zindanlarından başlatmış oldukları direnişi emekçi direnişi ile birleşerek AKP hükümetinin kurmak istediği tek kişilik yönetimi yerle bir etmeye yönelik bir direniş olup açlık grevinde olan tüm arkadaşlarımızı selamlıyor, mücadelelerinin yanında olduğumuzu belirtiyoruz!

TEILEN