Vizeler, referandum tarihine göre ayarlanmıyor: Yüzlerce üniversiteli oy kullanamayabilir!

16 Nisan’da yapılacak başkanlık referandumunda sandığa gitme oranı sonucu büyük ölçüde belirleyecek. Ancak çok sayıda üniversite, ara sınav tarihlerini referanduma göre ayarlamadı.

Ýstanbul Üniversitesi’ne (ÝÜ) ev sahipliði yapan Beyazýt’taki tarihi üniversite yerleþkesi restorasyon çalýþmalarýyla turizme açýlmaya hazýrlanýyor. 27 ocak 2011 . ( zaman/ mustafa kirazlý )

Milliyet’ten Kemal Göktaş’ın haberine göre referanduma sayılı günler kala CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal bazı üniversiteler tarafından sınav takvimlerinin öğrencilerin oy kullanmasına engel teşkil edecek şekilde düzenlendiği iddiasında bulundu.

Tanal’ın verdiği bilgilere göre, Adıyaman Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 13 Nisan Perşembe ve 15 Nisan Cumartesi günleri biri vize diğeri final sınavı olmak üzere iki sınav yapılacak. 15 Nisan Cumartesi günü yapılacak sınav saat 10 – 12 arasında olacak. Fakültede, 17 Nisan Pazartesi günü ders yapılacağı için birçok öğrenci oy kullanmak için memleketlerine gidemeyecek.

Sivas Cumhuriyet Üniversitesi, Adıyaman Üniversitesi, Van 100.Yıl Üniversitesi Eczacılık Fakülteleri internetteki akademik takvim ile öğrencilere mail ve mesajlarla gönderilen sınav takvimlerinin farklı olduğu, 12 Nisan’da vize sınavı yapılacak olan bu okullarda 15 Nisan Cumartesi gününe de final sınavı konulduğu belirtildi.

Ordu Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nde ise 17 Nisan Pazartesi günü saat 9.00’a sınav konuldu.

 

TEILEN